A fizikai leltározást sokan elhanyagolják, pedig sokkal jobb pontos állapottal indulni neki az évnek és nem a számítógép által kiszámolt elvi - nem valós készlettel.
A lopás károktól, a téves beszállításokon át, téves árukiadáson át a kezelői tévedésekig sok minden lehet az oka, hogy a számítógépen az esetek 99 %-ában nem pontos adatok találhatóak.
A leltárt így vagy úgy de kötelező felvenni, akkor is ha nem történik gépi készlet vezetés, mert a könyvelő a mérleghez majd kérni fogja a mostani állapotnak megfelelő mennyiségi értékeket, az akkor érvényes mérlegelt átlagáras beszerzési áron.
A PRECIZ raktáros modult tartalmazó számlázó rendszerekben többféle támogatás is van erre, elsősorban a legegyszerűbb a vonalkód olvasó használata, ehhez nem kell extra drága hordozható mobil adatgyűjtő, megoldható egy sima bevásárlókocsira helyezett számítógéppel, praktikusan persze notebookkal, de hosszabbító ekkor is ajánlott a lemerülő aksi miatt.
A leltár felvételi jegyen (egy raktár bevét jegy) sorban felvesszük a termékeket és a jól beállított rendszer esetében a program automatikusan a vonalkódot kéri, majd találat esetén automatikusan a mennyiségre ugrik így csak a leolvasó kell és egy numerikus mező használata.
Ennek a gyors megoldásnak köszönhetően a plázákban (pld.: Árkád) ahol csak zárás után szabad leltározni viszonylag gyorsan el lehet végezni a leltározást, hogy az ünnepi időszakban ne kelljen a dolgozókat sokáig visszatartani, berendelni feleslegesen.
A leltár jegyen az érték az utolsó beszerzési áron van még, a de könyvelőnek nyomtatott aláírandó leltáríven már a kiszámolt mérlegelt átlagár fog megjelenni.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.